Κυριακή, 04 Αυγούστου 2013 13:39

Διαδίκτυο και συμπεριφορές εξάρτησης

Το ερευνητικό πρόγραμμα EU NET ADB έχει σαν στόχο τη μελέτη των συμπεριφορών εξάρτησης στο διαδίκτυο σε Ευρωπαίους εφήβους. Στην έρευνα συμμετείχαν 13.284 έφηβοι ηλικίας 14-17 ετών (αντιπροσωπευτικό δείγμα από κάθε χώρα), ενώ διεξήχθησαν επίσης 124 δομημένες συνεντεύξεις σε εφήβους. Η μελέτη πραγματοποιήθηκε σε Ελλάδα, Γερμανία, Ολλανδία, Ισλανδία, Πολωνία, Ρουμανία και Ισπανία. Eκτός από το παρακάτω 16σέλιδο και το σχετικό εικονογράφημα, διαβάστε το άρθρο "Ευρωπαϊκή Μελέτη για τις online συμπεριφορές εξάρτησης"
Διαβάστηκε 8864 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Τρίτη, 01 Οκτωβρίου 2013 13:23