Παρασκευή, 17 Απριλίου 2015 17:59

Ο κύριος Copyright συνεχίζει στο Δημοτικό (4 σχέδια μαθημάτων)

Μπορείτε να κατεβάσετε μία σελίδα ή ολόκληρο το κείμενο από το αντίστοιχο εικονίδιοΣτο πλαίσιο του αφιερώματος για τα copyrights και τις άδειες Creative Commons, παραθέτουμε 4 σχέδια μαθημάτων όπως δημιουργήθηκαν ως παραδοτέα για το μάθημα εξ αποστάσεως "Τα πνευματικά δικαιώματα και η σημασία αναφοράς των πηγών που χρησιμοποιούμε στο Διαδίκτυο" στην πλατφόρμα ασύγχρονης τηλεκπαίδευσης etwinning. Όπως ξεκινήσαμε με την πρωτοβάθμια εκπαίδευση και το αντίστοιχο σχέδιο μαθήματος για το νηπιαγωγείο (βλ. σχετικό άρθρο Ο κύριος Copyright ξεκινάει από το νηπιαγωγείο!) συνεχίζουμε με 4 προτεινόμενα σχέδια μαθημάτων για το δημοτικό:

Διαβάστηκε 1445 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 20 Απριλίου 2015 12:03