Δευτέρα, 20 Απριλίου 2015 11:41

Ο κ. Copyright προάγεται στο Γυμνάσιο (3 σχέδια μαθημάτων)

Μπορείτε να κατεβάσετε μία σελίδα ή ολόκληρο το κείμενο από το αντίστοιχο εικονίδιοΣτο πλαίσιο του αφιερώματος για τα copyrights και τις άδειες Creative Commons, παραθέτουμε 3 σχέδια μαθημάτων όπως δημιουργήθηκαν ως παραδοτέα για το μάθημα εξ αποστάσεως "Τα πνευματικά δικαιώματα και η σημασία αναφοράς των πηγών που χρησιμοποιούμε στο Διαδίκτυο" στην πλατφόρμα ασύγχρονης τηλεκπαίδευσης etwinning. Ξεκινώντας με την πρωτοβάθμια εκπαίδευση και τα αντίστοιχα σχέδια μαθημάτων για το δημοτικό (βλ. σχετικό άρθρο Ο κύριος Copyright συνεχίζει στο Δημοτικό) συνεχίζουμε με 3 προτεινόμενα σχέδια μαθημάτων για το Γυμνάσιο:

Διαβάστηκε 1522 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 20 Απριλίου 2015 11:47