• Ο επίσημος ενημερωτικός κόμβος του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου για την Aσφάλεια στο Διαδίκτυο. Περιηγηθείτε ελεύθερα, χωρίς διαφημίσεις!
Τρίτη, 31 Ιανουαρίου 2017 22:27

Διαδραστικός χάρτης με τα eSafety Label ελληνικά σχολεία!

Στις 7 Φεβρουαρίου 2017, την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου, η δράση eSafetyLabel διανύει τέσσερα χρόνια επίσημης παρουσίας, με τα ελληνικά σχολεία να διατηρούν την ευρωπαϊκή πρωτιά στην πιστοποίηση σχολείων με την ετικέτα ψηφιακής ασφάλειας. Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι η κοινότητα eSafety Label μεγαλώνει και πλέον πάνω από 4.000 εκπαιδευτικοί από όλη την Ευρώπη έχουν ενταχθεί σε αυτήν. Δείτε το διαδραστικό χάρτη με τα ελληνικά σχολεία που έχουν λάβει την ετικέτα ψηφιακής ασφάλειας eSafety Label. Αν Θέλετε να δείτε και το δικό σας, ξεκινήστε τη διαδικασία σήμερα κιόλας!
Διαβάστηκε 4211 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Τρίτη, 31 Ιανουαρίου 2017 23:43

Βιντεοθήκη για ένα καλύτερο Διαδίκτυο!

• Webinar για τον εθισμό στο διαδίκτυο
  • Webinar για το GDPR σε συνεργασία με το #eTwinning
  • Θετικό περιεχόμενο στο διαδίκτυο