Σάββατο, 31 Αυγούστου 2013 15:48

Αντιμετώπιση κακόβουλου λογισμικού ... δίχως λύτρα

Tην "πατήσατε" και πέσατε θύμα malware ενώ το κακόβουλο λογισμικό έχει μπλοκάρει τον υπολογιστή ή την πρόσβαση στα δεδομένα σας μέχρι να πληρώσετε ηλεκτρονικά... λύτρα σε τραπεζικό λογαριασμό αγνώστου προελεύσεως; Ακολουθούν δύο τρόποι για την εκκίνηση του υπολογιστή σας, όταν έχει μολυνθεί από κακόβουλο λογισμικό τύπου “Ransomware”, ή αλλιώς «ιό των 100 ευρώ». Οι οδηγίες αυτές είναι ενδεικτικές, καθώς οι πιο προχωρημένοι χρήστες μπορούν να κάνουν χρήση άλλων μεθόδων ή εργαλείων για την επιδιόρθωση του προβλήματος. Αν και οι δύο προτεινόμενοι τρόποι αποτύχουν να επαναφέρουν τον υπολογιστή σας, τότε συνίσταται η λήψη βοήθειας από εξειδικευμένο τεχνικό.
Διαβάστηκε 3827 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 05 Σεπτεμβρίου 2013 22:38