Κυριακή, 05 Απριλίου 2015 19:18

6 σχέδια μαθήματος για "Το Διαδίκτυο που Θέλουμε"

Όπως είχε καταγραφεί και στο άρθρο Με την έγκριση του ΙΕΠ "Το Διαδίκτυο που θέλουμε" για εφήβους!" από την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2015 (10 Φεβρουαρίου) καλύφθηκαν οι προϋποθέσεις που έθεσε το ΙΕΠ, στο πλαίσιο της δέσμευσης για ένα καλύτερο Διαδίκτυο από τους επιμελητές της ελληνικής έκδοσης. Δείτε τα 6 σχέδια μαθημάτων και αξιοποιήστε τα στη διδακτική και μαθησιακή πράξη, ειδικά οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές Γυμνασίων - Α' Λυκείου ομαδοσυνεργατικά, συμβάλλοντας έτσι στη συγκρότηση της ταυτότητας του υπεύθυνου, ενημερωμένου και ψηφιακά καταρτισμένου Ευρωπαίου πολίτη του μέλλοντος.

Διαβάστηκε 8134 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2015 13:08