Κυριακή, 05 Απριλίου 2015 19:18

6 σχέδια μαθήματος για "Το Διαδίκτυο που Θέλουμε"

Όπως είχε καταγραφεί και στο άρθρο Με την έγκριση του ΙΕΠ "Το Διαδίκτυο που θέλουμε" για εφήβους!" από την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2015 (10 Φεβρουαρίου) καλύφθηκαν οι προϋποθέσεις που έθεσε το ΙΕΠ, στο πλαίσιο της δέσμευσης για ένα καλύτερο Διαδίκτυο από τους επιμελητές της ελληνικής έκδοσης. Δείτε τα 6 σχέδια μαθημάτων και αξιοποιήστε τα στη διδακτική και μαθησιακή πράξη, ειδικά οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές Γυμνασίων - Α' Λυκείου ομαδοσυνεργατικά, συμβάλλοντας έτσι στη συγκρότηση της ταυτότητας του υπεύθυνου, ενημερωμένου και ψηφιακά καταρτισμένου Ευρωπαίου πολίτη του μέλλοντος.

Διαβάστηκε 14132 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 25 Οκτωβρίου 2015 13:08

Βιντεοθήκη για ένα καλύτερο Διαδίκτυο!

• Θετικό περιεχόμενο στο διαδίκτυο
  • Webinar για την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2018 και τους Διαγωνισμούς
  • Webinar για την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2017 και τους Διαγωνισμούς
  • Webinar για καθηγητές Γυμνασίου απο Saferinternet4kids και eTwinning