Τετάρτη, 28 Ιουνίου 2017 20:57

Γυμνάσιο Γαζίου ένα χρυσό σχολείο στην ψηφιακή ασφάλεια

Το Γυμνάσιο Γαζίου από το Ηράκλειο Κρήτης είναι από τα πρώτα σχολεία στην Ελλάδα που μπήκε στη διαδικασία πιστοποίησης σχολείων με την ετικέτα ψηφιακής ασφάλειας eSafety Label. Παρατίθεται σε ηλεκτρονική μορφή η εμπειρία του Γυμνασίου από τη συμμετοχή του στη δράση τα τελευταία τρία χρόνια. Στο οκτασέλιδο αφιέρωμα αναφέρονται επίσης, κάποιες από τις ενέργειες που πραγματοποιήθηκαν στο σχολείο με συνέπεια να βελτιώνει κάθε σχολική χρονιά την ψηφιακή του ασφάλεια και να εδραιωθεί ευρωπαϊκά στα σχολεία με χρυσή ετικέτα πιστοποίησης.

Διαβάστηκε 3058 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 24 Ιουλίου 2017 23:05