Τρίτη, 17 Δεκεμβρίου 2013 20:01

"Όλοι μαζί για ένα καλύτερο διαδίκτυο" Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2014 (εγγραφή)

Ο ενημερωτικός κόμβος "Ασφάλεια στο Διαδίκτυο" του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου στηρίζει την 11η Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου και προτρέπει για την έγκαιρη εγγραφή σας στο ετήσιο γεγονός, το οποίο πραγματοποιείται στις 11 Φεβρουαρίου 2014, ημέρα Τρίτη. Με την κάθε εγγραφή επιτρέπεται ένα (1) εισιτήριο ανά άτομο. Κατ' εξαίρεση για τα σχολεία ισχύει ότι μπορούν να έρθουν μέχρι και δύο (2) εκπαιδευτικοί με πέντε (5) μαθητές το πολύ, ανά σχολείο. Κάθε σχολείο δηλαδή που θέλει να παραστεί, μπορεί να εκπροσωπηθεί από επτά (7) άτομα το πολύ.
Στο πλαίσιο της συνεργασίας με το Saferinternet.gr, ειδικά για την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου, οι εκπαιδευτικοί μπορούν να γνωστοποιήσουν τις δράσεις των σχολείων τους στο Ημερολόγιο Εκδηλώσεων της ομάδας “Ασφάλεια στο Διαδίκτυο” και να μοιραστούν τι ακριβώς σχεδιάζουν, από σήμερα κιόλας!
Διαβάστηκε 8325 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Παρασκευή, 17 Ιανουαρίου 2014 18:14

2 σχόλια

• Σύνδεσμος σχολίου Internet-Safety Δευτέρα, 30 Δεκεμβρίου 2013 20:10 δημοσιεύθηκε από Internet-Safety

Πολύ σωστά! Σχολιάστε σχετικά στο θετικό μήνυμα που αποπνέει το παρακάτω σχόλιο...

• Σύνδεσμος σχολίου Ματθαίος Κωνσταντίνος Δευτέρα, 30 Δεκεμβρίου 2013 18:28 δημοσιεύθηκε από Ματθαίος Κωνσταντίνος

Η Ασφάλεια και η Εμπιστοσύνη στο διαδίκτυο οδηγεί τους νέους με βεβαιότητα στο μέλλον.